Strona główna | Szkoła | WYGRANA w derbach
<strong>WYGRANA w derbach</strong>

WYGRANA w derbach

W piątkowe popołudnie (19. 04. 2024r). został rozegrane spotkanie 23 kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy A. Pierwsza drużyna SMS ZPRP Kwidzyn z derbach Kwidzyna zmierzyła się z USAR-em Kwidzyn. Faworytem przed spotkaniem był zespół SMS wyżej plasujący się w tabeli od USAR-u. Od pierwszego gwizdka pary sędziowskiej Adam DEJNA – Kamil RASZEWSKI jak przystało na derby, kwidzyńscy szczypiorniści toczyli bardzo wyrównany pojedynek. Pierwsza płowa meczu zakończyła się remisem 18:18. Po przerwie obraz gry się  nie zmienił, żadna z drużyny nie mogła wyjść na więcej niż 1 bramkową przewagę. Dopiero w 43 min sztuka ta udała się bardziej doświadczonemu w ligowych zmaganiach USAR-owi. Na 3 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na tablicy wyników było 35:35. Końcówka spotkania należała do zespołu SMS ZPRP po 2 trafieniach Piotra LEWCZYKA, jednym Dawida FRANKOWSKIEGO i Pawła LEWCZYKA podopieczni Dariusza Tomaszewskiego wygrywają to spotkanie 35:39.