Strona główna | Aktualności

Aktualności

Karuzela transferowa trwa w najlepsze – absolwenci kwidzyńskiego SMSu z profesjonalnymi kontraktami

Michał Słupski będzie reprezentował barwy zespołu z Superligi – Grupy Azoty Unii Tarnów i na lewym skrzydle stworzy duet z Kubą Sikorą. To przede wszystkim duże wyróżnienie i spełnienie marzeń – mówi wychowanek Chrobrego Głogów. Nie byłoby to możliwe bez odpowiedniego przygotowania, które otrzymałem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z tarnowską publicznością, przed którą ... Czytaj więcej »

Kolejni absolwenci SMS Kwidzyn znaleźli nowe kluby

Marcel Filipowicz i Eryk Pstrąg od nowego sezonu zasilą szeregi Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Transfer do 7. zespołu obecnego sezonu PGNiG Superligi dla obu zawodników jest dużym wyróżnieniem i okazją do  rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce. Dla obu chłopców kryterium, które było decydujące przy wyborze nowego pracodawcy był fakt, że klub ten zwraca szczególną uwagę na rozwój młodych zawodników. W ... Czytaj więcej »

„Z tym zespołem chcę zajść jak najdalej” – z SMSu do MMTSu.

Ta informacja w internetowej przestrzeni pojawiła się już kilka tygodni temu, ale my cieszymy się nią jeszcze dzisiaj. Oliwier Chruściel podpisał kontrakt z MMTS Kwidzyn i od nowego sezonu będzie trenował na poziomie Superligi. Korzystając z okazji, zapytaliśmy naszego bramkarza, jak zapatruje się na swoją najbliższą przyszłość oraz jak wspominać będzie okres nauki w SMS ZPRP Kwidzyn. – Przede wszystkim  cieszę się, ... Czytaj więcej »

NASZ ABSOLWENT NA ZAPLECZU PGNiG SUPERLIGI

Kuba Świątkiewicz przez najbliższe 3 sezony reprezentować będzie barwy MKS Nielby Wągrowiec.                 Jak przyznaje obrotowy to dzięki nauce i treningom w SMS ZPRP Kwidzyn posiadł nowe umiejętności, które docenione zostały przez włodarzy i trenerów klubu z Wielkopolski  – SMS Kwidzyn przygotował mnie do grania w seniorskiej piłce i co najważniejsze nauczył silnego charakteru – mówi Kuba.                 Występy w ... Czytaj więcej »

Pożegnania nadszedł czas…

29.04.2022 r. to dzień, w którym uczniowie klasy 3G Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie – Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce po raz ostatni usłyszeli dźwięk dzwonka szkolnego. Na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 przybyli:  pani Justyna Górska – koordynator Zespołu ds. Oświaty, Kultury i Sportu, rodzice, uczniowie pozostałych klas i nauczyciele. Wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitała pani dyrektor ... Czytaj więcej »