Strona główna | Szkoła | WYGRANA GOŚCI
WYGRANA GOŚCI

17 lutego o godz. 12:00 w Kompleksie Widowiskowo- Sportowym w Kwidzynie została rozegrana 15 kolejka I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy A. Pierwsza drużyna SMS ZPRP Kwidzyn zmierzyła się z pretendentem do awansu do Ligi Centralnej Aqua- Instal Jeziorak Iława, w którego składzie można było zobaczyć zawodników ze stażem na parkietach ORLEN SUPERLIGI: Tomasza Klingera oraz Kamila Kriegera. W składzie gospodarzy nie zabrakło kadrowiczów: Oskara Witczaka i Wiktora Chrząstowskiego. Po bardzo emocjonującym początku spotkania podopieczni Dariusza Tomaszewskiego i Mariusza Babickiego dotrzymywali kroku bardziej doświadczonemu zespołowi Aqua- Instal Jeziorak w 8min. na tablicy widniał wynik 5;5. Od 10min drużyna z Iławy stopniowo powiększała swoją przewagę na zespołem SMS ZPRP żeby do szatni schodzić z 4 bramkową przewagą (17:21). W I części spotkania wyróżniającymi się zawodnikami SMS byli: Franciszek Gregorski, Kacper Łapiński oraz Konrad Koss.

Na II połowę meczu drużyna SMS ZPRP wyszła mocno zmotywowana do zmiany wyniku końcowego. Gospodarze grając dojrzale w obronie i ataku stopniowo zmniejszali przewagę żeby w 58min. zniwelować straty do wyżej notowanego przeciwnika do 1 bramki (36:37). Minutę później był jeszcze cień szansy na remis, tablica wskazywała wynik 37:38, jednak większe doświadczenie boiskowe zawodników Aqua- Instal Jeziorak pozwoliło im na zakończenie meczu z korzystnym dla nich rezultatem 37:39. Mimo przegranej należy pochwalić zespół SMS ZPRP za charakter oraz wolę walki.