Strona główna | Aktualności

Aktualności

Organizacja kształcenia na odległość

Kształcenie na odległość – POBIERZ Szanowni Państwo, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje rozporządzenie dotyczące organizacji zdalnego nauczania. W związku z tym proszę o sprawdzenie oraz analizę możliwości realizowania kształcenia na odległość przez nauczycieli i uczniów z Państwa placówki. W załączeniu przesyłamy listę działań, które powinni Państwo wdrożyć, aby umożliwić zdalne nauczanie.         Z wyrazami szacunku Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej Załącznik: ... Czytaj więcej »

Rzecznik Prasowy MEN – zdalne lekcje

Szanowni Państwo, w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z uczniami. W załączeniu przekazuję komunikat z najważniejszymi informacjami. Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do ... Czytaj więcej »

LIST MINISTRA – Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach

 Szanowni Państwo, w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowaliśmy poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej.   W poradniku zamieściliśmy wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać ... Czytaj więcej »

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.  Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie ... Czytaj więcej »

Informacja ZPRP w sprawie organizacji rozgrywek w związku z COVID-19

W związku z decyzją władz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, informujemy o decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o dalszym prowadzeniu rozgrywek piłki ręcznej bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania. Więcej na stronie ZPRP Odwołanie turnieju finałowego Mistrzostw Polski — informacja w załączniku pismo_KROPobierz Czytaj więcej »

Drużyna SMS Kwidzyn rozegrała zwycięski mecz z KS Szczypiorniak Olsztyn

Dnia 07.03.2020 r. zawodnicy SMS-u Kwidzyn rozegrali mecz z KS Szczypiorniak Olsztyn. Początek pierwszej połowy nie należał do udanych, co skutkowało wynikiem 5:10. W 13 minucie trener Maciej Mroczkowski, biorąc czas, zmotywował chłopców do działania, dzięki czemu do pierwszej połowy osiągnęli wynik 17:16. Drugą połowę rozpoczęli brawurowo – gola rzucił Kamil Lilien. W 39 minucie nastąpiło przełamanie drużyny przeciwnej i rywale ... Czytaj więcej »

Charytatywny mecz piłki ręcznej

Charytatywny mecz

W dniu 10 stycznia 2020r. odbył się charytatywny mecz piłki ręcznej w pomiędzy USAR KWIDZYN z SMS KWIDZYN. Podczas meczu, wśród obecnych na nim  kibiców,  miała miejsce zbiórka pieniędzy na WOŚP 2020. Czytaj więcej »

Kolejny wygrany mecz

18 XII 2019

Dnia 18 grudnia 2019 r. chłopcy z klasy I p wygrali ostatni mecz LIGI POMORSKIEJ JUNIORÓW z Tytanami Wejherowo wynikiem 44:29. GRATULACJE!!!! Czytaj więcej »