Strona główna | Szkoła | Nasi zawodnicy jadą na ME do Czarnogóry
<strong>Nasi zawodnicy jadą na ME do Czarnogóry</strong>

Nasi zawodnicy jadą na ME do Czarnogóry

Reprezentacja Polski juniorów młodszych pod wodzą trenera Mariusza Jurasika rozegrała w trakcie trzech dni zmagań (5-7 stycznia 2024r.) w Cetniewie, turnieju kwalifikacyjnym premiowany awansem dwóch najlepszych drużyn wyłonionych spośród Polaków oraz reprezentantów Luksemburga, Izraela i Bośni i Hercegowiny do Mistrzostw Europy 2024 U18 w Czarnogórze,

Pierwszego dnia zmagań Biało-Czerwoni byli młodzi zawodnicy reprezentacji  Bośni i Hercegowiny.

Nasza drużyna bardzo szybko zaczęła realizować swój plan, bo już od pierwszej minuty meczu przejęła inicjatywę i zaczęła budować przewagę, efektem czego po dziesięciu minutach Polacy prowadzili wynikiem 6:2. Bośniacy ustabilizowali swoją grę, na każde trafienie Polaków przeciwnicy  odpowiadali dwoma. Prawdziwy szturm Bośniaccy szczypiorniści przeprowadzili krótko przed przerwą doprowadzając do remisu (11:11).

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali dobrą grę, w 49 min. Meczu Biało-Czerwoni mieli zaliczkę czterech goli (20:16). Konsekwentna i dojrzała gra pozwoliła , by ostatecznie Polacy cieszyli się ze zwycięstwa 24:20.

Polska – Bośnia i Hercegowina 24:20 (11:11)

Polska: Kaleta, Burzawa – Florkiewicz 1, Witczak /SMS Kwidzyn/, Czertowicz 2, Lenckowski /SMS Kwidzyn/, Duszak, Wisiński 1, Skierka 2 /SMS Kwidzyn/, Stawicki 7, Cebulski 1, Wawrzyński, Latosiński 3, Flak 5, Sondej 2, Chrząstowski /SMS Kwidzyn/

Bośnia i Hercegowina: Vukmir, Vujadinovic, Mulavdic – Lugavic, Katic 1, Delic 1, Hadzic 4, Hadzimuhamedovic 5, Filipovic, Cvitanovic 2, Raguz 1, Halilovic 4, Avdic, Klis, Husanovic 2, Peric

Izrael –Luksemburg (34:22)

W drugim dniu zmagań młodzi Polscy szczypiorniści zmierzyli się z  rówieśnikami z Izraela.

Wszyscy zawodnicy od pierwszego gwizdka wyglądali na bardzo zdeterminowanych. Pierwsza połowa tego spotkania okazała się niezwykle wyrównana żadna z drużyn nie mogła wyjść na kilku bramkowe prowadzenie dlatego po 30 min na tablicy wyników widniał  remis (11:11)

Po powrocie po przerwie obraz gry nie zmienił się. Dopiero 10 min przed końcową syreną Najpierw fantastycznie dysponowany Oskar Czertowicz trafił na 17:15, a chwilę kolejny raz trafił Czertowicz i było już 19:16.  O czas na żądanie poprosił trener Jurasik, a Marcel Latosiński trafił na 20:16. Do końca zostało siedem minut, Polacy byli bardzo blisko sukcesu. Biało-Czerwoni nie dali już wyrwać sobie zwycięstwa i awansu na Mistrzostwa Europy do lat 18 w 2024 roku, zwyciężyli nad Izraelem wynikiem 24:20, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany rozgrywający Oskar Czertowicz, autor 8 bramek. tym samym  zapewnili sobie awans na turniej w Czarnogórze.

Polska – Izrael 24:20 (11:11)

Polska: Kaleta, Burzawa – Florkiewicz, Witczak /SMS Kwidzyn/, Czertowicz 8, Lenckowski /SMS Kwidzyn/ 2 , Duszak, Wisiński 1, Skierka  /SMS Kwidzyn/,  Stawicki 1, Cebulski 2, Wawrzyński, Latosiński 5, Flak 2, Sondej 3, Chrząstowski /SMS Kwidzyn/

Izrael: Rossabi, Benshitrit – Resch 1, Ekstein 6, Lavi, Shaharabani 1, Sharon 6, Cohen, Chernobilski, Noyman 2, Moldovan, Gross 1, Mena 1, Bakasu 1, Kirkirus, Pelach 1

Luksemburg – Bośnia i Hercegowina 25:31.

Ostatniego dnia turnieju podopieczni Mariusza Jurasika podejmowali Luksemburg

Biało-Czerwoni byli zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu i wzorowo wywiązali się z postawionego przed nimi zadania. W poprzednich dniach Luksemburg przegrał kolejno z Izraelem (22:34) oraz z Bośnią i Hercegowiną (25:31), więc stracił nawet matematyczne szanse na awans. Polacy również nie dali rywalom żadnych szans i zwyciężyli najwyżej spośród całej stawki, bo różnicą aż 25 bramek (42:17).

Spotkanie było wyrównane tylko przez niespełna osiem minut (3:3). Reprezentacja Polski zanotowała jednak wówczas serię czterech bramek, dzięki czemu osiągnęła przewagę 7:3, którą powiększyła do rozmiaru ośmiu goli przy zmianie stron (19:11). W trakcie drugiej partii zaliczka Polaków uległa ponad potrojeniu. Biało-Czerwoni dominowali w każdym aspekcie gry. Wśród najlepszych strzelców w polskich barwach tym razem znaleźli się Tomasz Kiejdo Patryk Duszak, którzy zdobyli po osiem goli. Tytułem MVP meczu wyróżniono pierwszego z wymienionych.

Polska – Luksemburg 42:17 (19:11)

Polska: Solnica, Kaleta – Florkiewicz 4, Witczak /SMS Kwidzyn/ 2, Czertowicz 2, Lenckowski /SMS Kwidzyn/ 2, Duszak 8, Kiejdo 8, Wisiński 3, Skierka  /SMS Kwidzyn/ 2, Stawicki, Wawrzyński 6, Latosiński 3, Flak, Sondej, Chrząstowski /SMS Kwidzyn/ 2

Luksemburg: Garcia, Mignot, Bernard – Mousel 2, Ferreira da Silva, O. Wener 6, Fancelli 6, Lamers, Gomes da Silva, T. Wener, Ulmerich 2, Nothum, Kryeziu 1, Castilla, Elcheroth

Izrael – Bośnia i Hercegowina (24:24)

Dzięki kompletowi zwycięstw reprezentacja Polski triumfowała w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2024 do lat 18. Oprócz Biało-Czerwonych, awans do turnieju głównego wywalczyła drużyna Izraela, która w całym turnieju mógł pochwalić się lepszym bilansem bramek.