Strona główna | Szkoła | Derby Kwidzyna
Derby Kwidzyna

W środowe popołudnie 14 lutego 2024 w hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Mickiewicza 56 odbył się mecz II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Podopieczni Macieja Mroczkowskiego SMS ZPRP III podejmowali SMS ZPRP II prowadzony przez Mariusza Babickiego. Faworytem dzisiejszego spotkania był zespół SMS ZPRP II, który od początku spotkania grając mądrze i dojrzale zarówno w ataku, jak i obronie stopniowo powiększał przewagę, w składzie SMS ZPRP II nie zabrakło kadrowiczów: Oskara Witczaka i Wiktora Chrząstowskiego. W I połowie wyróżniającymi się zawodnikami SMS ZPRP III byli: Paweł Monka (2 bramki), Cezary Balawejder (2 bramki), Wojciech Pietruszka (2 bramki) oraz Aleksander Dobrowolski (2 bramki) na wyróżnienie w zespole Mariusza Babickiego wyróżniali się Dawid Frankowski zdobywca 6 bramek oraz Wiktor Chrząstowski– 5 bramek. Do przerwy na tablicy wyników było 13:20 dla SMS ZPRP II. Po przerwie obraz gry nie zmienił się i zawodnicy SMS ZPRP II musieli zwyciężyli w derbach Kwidzyna 26:34.
Najskuteczniejsi zawodnicy meczu: Dawid Frankowski– 7 bramek (SMS ZPRP II), Wiktor Chrząstowski – 7 bramek (SMS ZPRP II), Aleksander Dobrowolski– 4 bramki (SMS ZPRP III), Kacper Łapiński– 4 bramki (SMS ZPRP II), Jakub Drajewski– 4 bramki (SMS ZPRP II), Wojciech Pietruszka– 3 bramki (SMS ZPRP III).
Po dzisiejszym zwycięstwie drużyna SMS ZPRP II umocniła się na fotelu lidera II ligi.