Strona główna | Szkoła | WYGRANA w II lidze
<strong>WYGRANA w II lidze</strong>

WYGRANA w II lidze

10 marca o godz. 16:00 w Hali Sportowo Widowiskowej przy ul. Mickiewicza 56B w Kwidzynie zostało rozegrane rewanżowe spotkanie 14 kolejka II ligi piłki ręcznej mężczyzn pomiędzy SMS ZPRP III Kwidzyn, a KS Czarni Olecko.

W pierwszej rundzie (17 listopada 2023) w wyjazdowym meczu SMS Kwidzyn pokonał przeciwnika 35:40 (16:21) . Przed dzisiejszym spotkaniem SMS zajmował 4 miejsce, przyjezdni- 9 pozycję w tabeli. W roli faworyta

Podopieczni Macieja Mroczkowskiego podeszli bardzo skoncentrowani do tej konfrontacji. Już od początku spotkania kwidzyńska drużyna narzuciła przeciwnikowi swój styl gry i szybko powiększała przewagę. W pierwszej części dzisiejszej rywalizacji bardzo dobrze w bramce spisywał się Karol Dolczewski. W 15 min trener Mroczkowski wymienił cała siódemkę co nie miało wpływu na przebieg gry. SMS nadal powiększał przewagę, żeby na przerwę schodzić z 9 bramkową zaliczką (21:13)

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Zawodnicy z Olecka zaczęli grać bardzo zespołowo, natomiast kwidzynianie popełniali bardzo dużo błędów w obronie, a w ataku decydowali się na indywidualne akcje, które nie przynosiły zdobyczy bramkowych. Mimo słabszej postawy w II połowie meczu, szczypiorniści SMS-u odnieśli sukces pokonując zespół z Olecka 38:36.