Strona główna | Szkoła | Turniej Nadziei Olimpijskich
Turniej Nadziei Olimpijskich

Powołani przez trenera reprezentacji kraju Mariusza Jurasika na Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbył się w Szaflarach w dniach 8-10 grudnia 2023, zawodnicy Mariusza Babickiego /SMS Kwidzyn/ – Oskar Witczak, Marcel Skierka, Mateusz Lenckowski, Konrad Kruszyński, Wiktor Chrząstowski, należeli do jaśniejszych punktów zespołu.

W pierwszym dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich reprezentacja Polski zmierzyła się ze Słowacją.
Biało-Czerwoni po 5 min. prowadzili 5:2, a po 20 min. aż 10:3. Do przerwy Polacy prowadzili 16:8,
a po zmianie stron nie tylko pewnie utrzymali zaliczkę z pierwszej połowy, ale nawet powiększyli dystans zwyciężając 31:19.

Polska: Kaleta, Zakrzewski – Górski 1, Oskar Witczak 1 /SMS Kwidzyn/, Chojnacki 1, Mateusz
Lenckowski 4
/SMS Kwidzyn/, Szostak 1, Kiejdo 7, Wisiński 2, Marcel Skierka 1 /SMS Kwidzyn/,
Stawicki 3, Bartos, Konrad Kruszyński /SMS Kwidzyn/, Wawrzyński 4, Latosiński 2, Flak 2, Sondej 1,
Wiktor Chrząstowski 1 /SMS Kwidzyn/

Rumunia – Czechy 25:30 (14:15)
Drugiego dnia Turnieju Nadziei Olimpijskich chłopców biało-czerwoni rozegrali spotkanie z Czechami.
Po wyrównanym początku (4:4) jako pierwsi przewagę wypracowali Czesi dzięki serii trzech trafień (8:5). Ambitni reprezentanci Polski bardzo szybko doprowadzili do remisu (8:8), ale na przerwę z 3 bramkową przewagą schodzili nasi południowi sąsiedzi (16:13).
W polskim zespole najaktywniejszy był Daniel Wisiński, autor pięciu bramek, skuteczni byli też
Mateusz Lenckowski i Patryk Duszak, którzy zdobyli po cztery trafienia, ale mimo to reprezentacja Polski nie zdołała odwrócić losów meczu w trakcie drugiej połowy i ostatecznie przegrała wynikiem 29:32.
Polska: Kaleta, Zakrzewski – Górski, Witczak 3, Lenckowski 4 /SMS Kwidzyn/, Duszak 4, Kiejdo 2, Kudela 1, Wisiński 5, Skierka 4 /SMS Kwidzyn/ , Stawicki, Bartos 2, Kruszyński /SMS Kwidzyn/, Wawrzyński, Latosiński 1, Flak 2, Sondej, Burzawa, Chrząstowski 1 /SMS Kwidzyn/

Słowacja – Rumunia 23:34 (10:12)
3 dnia turnieju w meczu o drugą lokatę w TNO Polacy zmierzyli się z Rumunami. Przed startem niedzielnego meczu obie ekipy mogły pochwalić się jednym zwycięstwem. Początek rywalizacji był bardzo wyrównany (5:5), ale właśnie w tym momencie biało-czerwoni popisali się serią czterech bramek. Od tego czasu dominacja naszych reprezentantów nie ulegała wątpliwości. Do przerwy reprezentanci Polski wypracowali osiem goli zaliczki (21:13).
Bardzo dobre zawody w biało-czerwonych barwach rozgrywał Marcel Skierka /SMS Kwidzyn/, autor siedmiu bramek. Jedno mniej zapisał na swoim koncie Krystian Szostak. Między innymi ich bramki pozwoliły naszemu zespołowi zwyciężyć ostatecznie różnicą dziesięciu trafień (37:27).
Polska: Kaleta, Zakrzewski – Górski 1, Witczak 1, Chojnacki 1, Lenckowski 2, Szostak 6, Duszak 4, Kiejdo 3, Kudela 2, Wisiński 5, Skierka 7, Bartos 1, Kruszyński 2, Wawrzyński, Sondej, Burzawa, Chrząstowski 2