Strona główna | Szkoła | SILVANT lepszy od SMS ZPRP III
SILVANT lepszy od SMS ZPRP III

7 kwietnia 2024 w Hali Sportowo Widowiskowe przy ulicy Mickiewicza 56B odbył się mecz II ligi seniorów. Zespół SMS III zajmujący 4 miejsce w tabeli zmierzył się z pretendentem do pierwszoligowego awansu – Silvant Handball Elbląg. Kwidzyński zespół wystąpił w nieco osłabionym składzie bez: Paweł Monki, Tymoteusza Dmitrzaka, Cezarego Balawejdera, Oskar Witczaka, Aleksandra Dobrowolskiego oraz Kacpra Barszczewskiego, którzy w miniony weekend grali w ¼ MP Juniorów Młodszych. W kwidzyńskiej drużynie na parkietach drugoligowych mogli zadebiutować: Cezary Olejniczak, Jakub Smoliński, Kacper Maksymowicz, Maciej Bagiński, Adam Sereda, Nikodem Kudełko, Maksymilian Robaczewski, Krystian Pawelec oraz Karol Dolczewski. Od początku spotkania goście narzucili swój styl gry i stopniowo powiększali przewagę. Na przerwę przyjezdni przyjezdni schodzili z 11 bramkową przewagą. (6:17). Po przerwie SMS poprawił grę w obronie i skuteczność rzutową. jednak mocniejsi fizycznie zespół z Elbląga kontrolował przewagę zdobytą w I połowie spotkania. W 40 min trener kwidzyńskiego zespołu asygnował do gry debiutantów, których w tej części meczu wspierał w bramce Michał Lęgieć. Kwidzyński bramkarz popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami, które nie pozwoliły na powiększenie przewagi przez gości. Wśród debiutantów na listę strzelców wpisali się Cezary Rzeźniczak, Jakub Smoliński, Kacper Maksymowicz. Wyróżniającymi się zawodnikami gospodarzy byli: Dawid Czerwiński Maciej Adamczyk oraz Wojciech Pietruszka. Spotkanie zakończyło się przegraną kwidzyńskiej drużyny 19:32.

Najlepszą skutecznością w zespole SMS ZPRP III wykazali się: Dawid Czerwiński (7 bramek), Maciej Adamczyk (5 bramek)