Strona główna | Szkoła | Niespodzianki nie było
Niespodzianki nie było

W środę (15 maja) awansem rozegrane zostało ostatnie spotkanie SMS ZPRP Kwidzyn w ramach I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy A. Kwidzynianie podejmowali outsidera KS Szczypiorniak Olsztyn. Przed pierwszym gwizdkiem nastąpiło pożegnanie zawodników kończących w tym roku szkołę.
Pierwsze  10 minut  meczu było bardzo wyrównane, żaden z zespołów nie mógł zbudować kilku bramkowej przewagi. Po 3 trafieniach Piotra LEWCZYKA podopieczni Dariusza Tomaszewskiego wyszli na prowadzenie i od tego momentu stopniowo powiększali przewagę było to wynikiem dobrej skuteczności rzutowej i gry w obronie. Po 30 minutach gry wynik brzmiał 24:14. Druga połowa przebiegała pod dyktando kwidzyńskiego zespołu. Grający skutecznie i nadal dobrze broniący zawodnicy SMS powiększali przewagę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 44:28 dla gospodarzy.
Najskuteczniejszymi zawodnikami kwidzyńskiej drużyny w tym meczu byli: Piotr LEWCZYK (8 bramek), Tymoteusz DMITRZAK (5 bramek), Kacper ŁAPIŃSKI (5 bramek), Paweł MONKA (4 bramki)