Strona główna | Szkoła | KOLEJNA WYGRANA SMS ZPRP Kwidzyn
<strong>KOLEJNA WYGRANA SMS ZPRP Kwidzyn</strong>

KOLEJNA WYGRANA SMS ZPRP Kwidzyn

9 marca o godz. 16:00 w Kompleksie Widowiskowo- Sportowym w Kwidzynie została rozegrana 18 kolejka I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy A. Pierwsza drużyna SMS ZPRP Kwidzyn podejmowała zespół TYTANÓW Wejherowo, arbitrami tego spotkania byli Lech KORDA i Radosław OPONOWICZ.

Trenerzy D. Tomaszewski i M. Babicki asygnowali do gry: Wiktora CHRZĄSTOWSKIEGO, Jakuba DRAJEWSKIEGO, Kornela DZIEDZICA, Dawida FRANKOWSKIEGO, Macieja FRYDRYCHEWICZA, Kacpra WOCIALA, Franciszka GREGORSKIEGO, Szymona JEŻOWSKIEGO, Konrada KOSSA, Mateusza LENCKOWSKIEGO, Piotra LEWCZYKA, Marcela MAKARA, Jakuba MIKULEWICZA, Oskara WITCZAKA oraz bramkarzy Jakuba GAWLIKA (syna znanego kwidzyńskim kibicom, byłego bramkarza MMTS – Artura Galika) i Dawida URBANOWICZA.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, chociaż przedmeczowe spekulacje w roli faworyta stawiały przyjezdnych. Dobrze grający gospodarze dotrzymywali kroku wyżej notowanym przeciwnikom pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 17:18. Wyróżniającymi się zawodnikami kwidzyńskiej drużyny byli: Konrad Koss oraz Mateusz Lenckowski.

Po przerwie kwidzyńscy zawodnicy zmotywowani do gry przez trenerów Tomaszewskiego i Babickiego, znacznie lepiej przezentowali się zawodnicy SMS, zaczęli grać bardzo dobrze w obronie oraz  poprawili skuteczność rzutową, żeby w  46 min wyjść na trzy bramkowe prowadzenie. Nie oddali już zwycięstwa do końca spotkania. Gdy zabrzmiał końcowy gwizdek sędziów na tablicy wyników było 37:26. Kwidzyński zespół trzeba pochwalić za waleczności, wole walki.