Strona główna | Szkoła | Karuzela transferowa trwa w najlepsze – absolwenci kwidzyńskiego SMSu z profesjonalnymi kontraktami
Karuzela transferowa trwa w najlepsze –  absolwenci kwidzyńskiego SMSu z profesjonalnymi kontraktami

Karuzela transferowa trwa w najlepsze – absolwenci kwidzyńskiego SMSu z profesjonalnymi kontraktami

 

Michał Słupski będzie reprezentował barwy zespołu z Superligi – Grupy Azoty Unii Tarnów i na lewym skrzydle stworzy duet z Kubą Sikorą. To przede wszystkim duże wyróżnienie i spełnienie marzeń – mówi wychowanek Chrobrego Głogów. Nie byłoby to możliwe bez odpowiedniego przygotowania, które otrzymałem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z tarnowską publicznością, przed którą chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Najważniejsze jest jednak to, że będę mógł trenować i podpatrywać starszych i doświadczonych kolegów, cały czas chcę się uczyć – kontynuuje lewoskrzydłowy.

W zupełnie innym kierunku powędruje Damian Zwierz. Bramkarz, przynajmniej przez najbliższe dwa sezony, będzie bronił dostępu do bramki Gwardii Koszalin. Podpisując kontrakt liczę na to, że spędzę dużo minut na boisku. Cały czas chcę podwyższać swoje umiejętności i chcę zostać jednym z liderów tego zespołu – ambitnie zapowiada Zwierzu. Mając w pamięci kilka świetnych występów Damiana w zakończonym niedawno sezonie, jesteśmy przekonani że nastąpi to wkrótce. Tym bardziej, że od najmłodszych lat wychowanek UKS Iskry Bydgoszcz wzorował się na najlepszych bramkarzach – Thierrym Omeyerze i Sławomirze Szmalu.

Mimo że dla Damiana rozpoczął się bardzo intensywny i wymagający okres, bo bierze udział w zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski, sięga pamięcią do tego, co przeżył przez ostatnie trzy lata. W Kwidzynie trafiłem na zgraną drużynę, mamy wiele wspólnych wspomnień. Nie mogłem narzekać na warunki do treningu i do nauki – miałem szczęście. Pracowałem z dobrymi nauczycielami i trenerami, dlatego mam przekonanie, że wiele się nauczyłem i mocno rozwinąłem. Jeśli tylko nadarzy się okazja, z dużą chęcią będę odwiedzał Kwidzyn.

Powodzenia!