Strona główna | Szkoła | EMOCJI NIE ZABRAKŁO.
<strong>EMOCJI NIE ZABRAKŁO.</strong>

EMOCJI NIE ZABRAKŁO.

Za nami 19 kolejka I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy A. Pierwsza drużyna SMS ZPRP Kwidzyn w wyjazdowym spotkaniu zmierzyła się z SKF KPR SPARTĄ Oborniki. Trener Dariusz Tomaszewski we wczorajszym meczu miał do dyspozycji: Jakuba GAWLIKA, Dawida URBANOWICZA, Kornela DZIEDZICA, Franciszka GREGORSKIEGO, Piotra LEWCZYKA, Konrada KOSSA, Dawida FRANKOWSKIEGO, Kacpra WOCIALA, Konrada WŁODARCZYKA, Marcela SKIERKA, Szymona JEŻOWSKIEGO, Kacpra ŁAPINSKIEGO, Jakuba DRAJEWSKIEGO, Oliwiera ZALEWSKIEGO, Wiktora CHRZĄSTOWSKIEGO, Mateusza LENCKOWSKIEGO. Od pierwszego gwizdka pary sędziowskiej Jakub Grzywiński – Robert Walczak kwidzyńscy szczypiorniści świetnie weszli w mecz, narzucili swój styl gry i przy słabszej dyspozycji gospodarzy zawodnicy z Kwidzyna już w 11 minucie, po rzucie Kornela Dziedzica wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. W ekipie gospodarzy ciężar gry w tej części spotkania wzięli na siebie Jan Czaprański oraz Oskar Nowaczyk, zaś w zespole SMS ZPRP I Kwidzyn- Piotr LEWCZYK, Wiktor CHRZĄSTOWSKI oraz  Jakub DRAJEWSKI. Trener Dariusz Tomaszewski powinien być zadowolony z gry swoich podopiecznych ponieważ do przerwy było 11:18.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, kwidzynianie kontrolowali wynik spotkania. W 49 minucie za faul na Dawidzie FRANKOWSKIM zgodnie z przepisem 8:5A (Zawodnik musi być zdyskwalifikowany, jeżeli atakuje przeciwnika w sposób szczególnie niebezpieczny, zagrażający zdrowiu (16:6a). Szczególne niebezpieczeństwo dla zdrowia przeciwnika wynika z dużej intensywności faulu lub z faktu, że przeciwnik jest zupełnie nieprzygotowany na faul, a przez to nie może się przed nim obronić…) zawodnik gospodarzy Filip Kwiatkowski otrzymał karę dyskwalifikacji.

Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na tablicy wyników było 24:27, wydawałoby się, że wydarzyć się już nic nie może. Ostatnie minuty spotkania należały do ekipy SKF KPR Oborniki, ciężar gry wziął na swoje barki, podobnie jak w pierwszej części spotkania Jan Czaprański pokonując trzykrotnie kwidzyńskiego bramkarza (najskuteczniejszy zawodnik SPARTY Oborniki- 10 bramek). Finał był jednak taki, że SMS ZPRP Kwidzyn wygrał to spotkanie 27:28.