Strona główna | Szkoła | CO TO BYŁ ZA MECZ …
<strong>CO TO BYŁ ZA MECZ …</strong>

CO TO BYŁ ZA MECZ …

12 marca 2024 w hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Mickiewicza 56 odbył się mecz II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Podopieczni Mariusza Babickiego SMS ZPRP II Kwidzyn podejmowali MKS Handball Czersk. Faworytem spotkania był wyżej notowany zespół SMS ZPRP II, który zajmuje 2 miejsce. Kwidzyniacy od początku spotkania nie mogli sobie poradzić z dobrze dysponowanym zespołem MKS Handball. Kwidzyński zespół przez większość czasu remisowali, przed przerwą jednak dobrze zaczęli grać miejscowi i gdy na 2 minuty przed końcem trafił Konrad Kruszyński, na tablicy wyników było 20:18, tuż przed przerwą- Szymon Jeżowski (21:18). Wydawało się, że gospodarze zejdą na przerwę z 3 bramkową przewagą jednak tak się nie stało, przyjezdni w ostatniej minucie I połowy zdobyli 2 bramki i na tablicy wyników było 21:20. Zapowiadała się bardzo emocjonująca II połowa spotkania. Po zmianie stron gospodarze grając dobrze w obronie i dojrzale w ataku. Do końca spotkania wynik utrzymywał się na remisie. W 56 min goście prowadzili 1 bramką, w 58 min. Kacper Płowiec (SMS) wyrównał, na tablicy wyników było 34:34. Pozostało 2 minuty do końca II połowy wynik nie uległ jednak zmianie. Na końcowe rozstrzygnięcie miały przynieść rzuty karne. Trener Babicki asygnował na egzekutorów Piotra Lewczyka, Dawida Frankowskiego, Jakuba Zuterka, Szymona Jeżowskiego oraz Pawła Lewczyka. Po pierwszej serii rzutów było 3:3, w drugiej serii lepsi okazali się goście 4:5.

Kwidzyński zespół po bardzo pasjonującym meczu przegrywa po rzutach karnych.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole Mariusza Babickiego byli: Franciszek Gregorski (5 bramek), Marcel Makar (5 bramek), Kacper Płowiec (5 bramek), Dawid Frankowski (4 bramki), Piotr Lewczyk (3 bramki), Jakub Zuterek (3 bramki),  Szymon Jeżowski (3 bramki) oraz Konrad Kruszyński (3 bramki).